Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Popełnił wykroczenie, a odpowie za przestępstwa – pościg w powiecie oleśnickim

Data publikacji 17.02.2022

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Bierutów, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podczas pościgu uszkodził radiowóz. Po zatrzymaniu uciekiniera okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy.

Wczoraj około godziny 23:00 na terenie Bierutowa, w powiecie oleśnickim, policjanci zauważył pojazd marki Rover, którego kierujący popełnił wykroczenie, nie stosując się do znaku STOP. Co więcej, tor jazdy mężczyzny prowadzącego rovera wzbudził podejrzenie mundurowych, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając jednocześnie znak kierującemu do zatrzymania się. Jednak mężczyzna siedzący za kierownicą rovera  zignorował polecenie mundurowych, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Namysłów.

Policjanci drogą radiową poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji, nie tracąc z oczu uciekającego pojazdu. Podczas pościgu, w trakcie jednej z prób zatrzymania rovera, jego kierowca uderzył swoim autem w radiowóz, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Uciekinier nie zamierzał się jednak poddać. Wraz z pasażerem opuścili auto i zaczęli uciekać pieszo. Obaj mężczyźni zostali jednak szybko zatrzymani przez goniących ich funkcjonariuszy.

W trakcie czynności od zatrzymanych wyczuwalna była intensywna woń alkoholu.  Obaj zostali przebadani na zawartość tej substancji w organizmie z wynikiem - kierujący ponad dwa promile, natomiast pasażer ponad półtora promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Młody mieszkaniec gminy Bierutów, który kierował roverem, za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oleśnicy
asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony