Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami, bo prowadził auto pod wpływem narkotyków nie mając uprawnień do kierowania

Data publikacji 20.02.2022

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i prowadził pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy na jednej z ulic w Zawidowie chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Po przejechaniu kilku kilometrów uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany. Jak tłumaczył się funkcjonariuszom, uciekał ponieważ nie ma uprawnień do kierowania i zanim wsiadł do samochodu zażywał narkotyki.

Sprawdzenie w dostępnych systemach potwierdziło brak uprawnień. 35-latek został zatrzymany i z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków zakazanych ustawą, został zabrany do szpitala na badania, następnie trafił do zgorzeleckiej komendy.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat. 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294 

Powrót na górę strony