Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci odzyskali skradzione mienie oraz pojazd o łącznej wartości 25 tys. złotych

Data publikacji 18.02.2022

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, któremu udowodnili dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z lokalnych sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Mężczyzna oprócz towaru dokonał kradzieży pojazdu należącego do właściciela sklepu powodując straty na łączną kwotę około 25 tys. zł. Policjanci odzyskali większą część mienia oraz skradziony samochód. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku przestępstwa w popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Legnicy. Z terenu jednego ze sklepów z asortymentem RTV i AGD, 31-letni mieszkaniec tego miasta dokonał kradzieży sprzętu na łączną kwotę 10 tys. złotych. Następnie zabrał znajdujące się w sklepie kluczyki od samochodu dostawczego, spakował do niego zagrabiony towar i odjechał kradnąc również pojazd, czym spowodował straty na łączną kwotę około 25 tys. złotych.

Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, ustalili i udowodnili 31-letniemu mieszkańcowi Legnicy dokonanie włamania i kradzieży mienia. Okazało się, że mężczyzna jest dobrze znany mundurowym i był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Śledczy odzyskali również utracony  pojazd odnaleziony na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności, jednak w tym przypadku sąd może zwiększyć karę do 15 lat z uwagi na przestępstwo popełnione wcześniej.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Krzysztof Oleniacz
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony