Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał kradzionym autem i ukradł następne. Na sumieniu miał o wiele więcej...

Data publikacji 19.02.2022

25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego dokonał kradzieży auta z terenu posesji w Ślubowie. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że przyjechał na miejsce innym autem, również kradzionym. Szybka reakcja policjantów spowodowała zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Ma wiele na swoim sumieniu.

Kilka dni temu około godziny 11.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze został powiadomiony o kradzieży pojazdu. Ze zgłoszenia wynikało, że jakiś młody mężczyzna, dokonał kradzieży Renault Scenic z terenu posesji w Ślubowie. Policjanci niezwłocznie ustawili blokady dróg dojazdowych do powyższej miejscowości oraz patrolowali wszelkie możliwe drogi, którymi mógłby jechać poszukiwany pojazd.

W trakcie działań zauważono auto marki Renault Scenic stojące przy drodze, z którego młody mężczyzna na widok patrolu policji wysiadł i zaczął uciekać pieszo. Został natychmiast zatrzymany.

W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego przyjechał autem marki Ford na posesję zgłaszającego, gdzie pozostawił samochód i dokonał kradzieży innego pojazdu marki Renault. Jakby tego było mało, auto, którym dojechał do Ślubowa też było kradzione. Okazało się również, że tablice zamontowane na nim pochodzą od innego samochodu i zostały skradzione wcześniej na terenie Głogowa. 

W trakcie sprawdzania Forda, policjanci zabezpieczyli metamfetaminę. Sprawca usłyszał kilka zarzutów, w tym też dotyczące kradzieży dokumentów oraz zmuszania do określonego zachowania. Teraz sąd podejmie decyzje o jego dalszym losie. 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 600 228 846

  • narkotyki
  • zatrzymany skuty kajdankami z tyłu
Powrót na górę strony