Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

39-letni crossowiec bez wymaganych uprawnień jechał motocyklem niedopuszczonym do ruchu i bez ubezpieczenia

Data publikacji 21.02.2022

Wczoraj jaworscy policjanci skontrolowali kierującego motocyklem typu cross, który jechał jedną z ulic miasta. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu i dodatkowo nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jakby tego było mało, kierujący nim mężczyzna nie posiadał odpowiednich uprawnień do kierowania motocyklem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (20 lutego br.) około godz. 9.00 w Jaworze. Patrolujący ul. Limanowskiego policjanci zauważyli kierującego motocyklem, który poruszał się bez kasku oraz tablicy rejestracyjnej. W związku z tym funkcjonariusze postanowili go zatrzymać do kontroli.

Motocyklistą okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. W trakcie sprawdzania wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, jego motocykl nie jest zarejestrowany i nie ma też obowiązkowego ubezpieczenia OC. Badanie stanu trzeźwości kierującego nie wykazało obecności alkoholu czy narkotyków w jego organizmie.

W trakcie sprawdzania 39-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna stracił swoje prawo kilka lat temu za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Aby móc być mobilnym przesiadł się na motocrossa. Pojazd jednak został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a po wykonanych czynnościach kierowcę zwolniono.

Za popełnione wykroczenia 39-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego odpowie teraz karnie.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942
Powrót na górę strony