Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okazja (niestety) czyni złodzieja

Data publikacji 21.02.2022

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który blisko miesiąc temu ukradł z zaparkowanego samochodu specjalistyczny sprzęt o wartości około 40 tysięcy złotych. Do kradzieży być może by nie doszło, gdyby nie fakt, że użytkownik pojazdu nie zamknął go na noc. Warto więc pamiętać, aby nie pozostawiać wartościowego mienia w samochodzie i za każdym razem, kiedy go opuszczamy, włączać wszystkie zabezpieczenia.

Zdarzenie miało miejsce w nocy pomiędzy 24, a 25 stycznia na jednym z parkingów w Wałbrzychu. Sprawca widząc, że różnego rodzaju elektronarzędzia oraz sprzęt automatyki siłowej do bram wjazdowych jest kompletnie niezabezpieczony, dostał się do wnętrza pojazdu dostawczego, a następnie dokonał kradzieży, powodując tym samym spore straty, bo około 40 tysięcy złotych.

Kryminalni Komisariatu Policji I w Wałbrzych bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli ustalenia, kto stoi za tym przestępstwem. Praca operacyjna przyniosła pozytywny efekt tuż przed minionym weekendem. Funkcjonariusze 21-latka zatrzymali przed południem w jednym z mieszkań w Wałbrzychu.

Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Policjanci odzyskali część utraconego w wyniku procederu przestępczego mienia. O losie podejrzanego zdecyduje sąd.

Jak pokazuje powyższy przykład, okazja niestety czyni złodzieja. Pokrzywdzony nie zamknął auta dostawczego na noc. Zostawił w pojeździe bardzo cenny sprzęt. Złodziej wykorzystał taką okazję, by się wzbogacić. Na szczęście nie na długo.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony