Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał przy sobie narkotyki, a uwagę policjantów przykuł brakiem maseczki

Data publikacji 22.02.2022

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 25 - latka, który posiadł przy sobie narkotyki. Powodem podjęcia czynności służbowych był brak maseczki na terenie sklepu. W toku wykonywanych czynności w miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni ujawnili kolejne porcje narkotyków. Za popełnienie czynu mieszkaniec powiatu strzelińskiego usłyszał już zarzuty, za który ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W   miniony   poniedziałek   21 lutego br., policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ze Strzelina, w trakcie wykonywania czynności służbowych, prowadzili kontrole w zakresie przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią Covid-19. W toku prowadzonych czynności mundurowi dostrzegli  mężczyznę, który w trakcie robienia zakupów nie posiadał założonej maseczki.

W związku z ujawnionym wykroczeniem  mundurowi przystąpili do legitymowania, w trakcie którego 25 - letni mieszkaniec   powiatu strzelińskiego był wyraźnie zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenie. W trakcie kontroli osobistej przy mężczyźnie mundurowi ujawnili torebki  foliowe   wraz  z   zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. W związku   z podejrzeniem, że   mogą to  być   środki odurzające, mężczyzna został zatrzymany, a woreczki  wraz z zawartością zabezpieczone. Wstępne badanie  testerem wykazało, że susz roślinny to marihuana, a biały proszek to amfetamina. 

Na okoliczność podjętych czynności tym razem kryminalni dokonali sprawdzenia  w miejscu zamieszkania 25 - latka. Tam ujawnili kolejne porcje narkotyków w postaci amfetaminy. Na tej podstawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za swój czyn zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, za które ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Strzelinie
mł. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony