Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez wrocławskich policjantów na lotnisku chwilę przed wylotem z Polski

Data publikacji 22.02.2022

Policjanci pionu kryminalnego jednego z wrocławskich komisariatów ustalili osobę odpowiedzialną za kradzież rozbójniczą w dyskoncie na terenie miasta. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 44-letniego sprawcy na lotnisku, podczas gdy oczekiwał na samolot. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z komisariatu przy ulicy Grabiszyńskiej doprowadziła do zatrzymania 44-letniego sprawcy kradzieży rozbójniczej dokonanej w jednym z dyskontów na terenie miasta.

Mężczyzna wszedł do sklepu, schował w torbie alkohol, słodycze i pieczywo, po czym przeszedł przez linię kas, nie uiszczając opłaty za towar. Na całą sytuację zareagowali pracownik ochrony wraz z kasjerką, próbując zatrzymać sprawcę kradzieży. Niestety na skutek szamotaniny i powstałego zamieszania pracownicy sklepu doznali urazów, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście były to niegroźne obrażenia niezagrażające ich życiu.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i wytypowali mężczyznę, który najprawdopodobniej dopuścił się tego czynu. 44-letni obywatel Gruzji został zatrzymany przez kryminalnych z Grabiszynka we współpracy ze Strażą Graniczną na wrocławskim lotnisku, podczas gdy oczekiwał na lot do ojczyzny.

Mężczyzna przyznał się do zarzuconego czynu i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Zgodnie z jego treścią grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Paweł Noga
tel. 693 403 817

Film film

Opis filmu: film

Pobierz plik film (format mp4 - rozmiar 41.07 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony