Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Wrocławia posiadał w swoim domu narkotyki i kierował autem po ich użyciu

Data publikacji 22.02.2022

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli podejrzanie zachowującego się kierującego osobowym audi. Uwagę kontrolujących zwrócił niepewny sposób prowadzenia auta przez 36-letniego wrocławianina. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził wykonany test, który wykazał obecność THC w jego organizmie.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, podczas patrolowania ulic w centrum Wrocławia, wytypowali do kontroli osobowe audi. Autem poruszał się 36-letni mieszkaniec tego miasta.

Uwagę mundurowych zwrócił niepewny sposób prowadzania auta przez 36-latka. Przypuszczając, że kierujący wsiadł do auta, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających postanowili to sprawdzić.

Podejrzenia policjantów potwierdził test wykonany na urządzeniu do badania obecności substancji odurzających, którego wynik jednoznacznie potwierdził obecność THC w organizmie 36-latka.

Na tym interwencja się nie zakończyła. W miejscu zamieszkania, do którego udali się wraz z zatrzymanym, policjanci odnaleźli blisko 80 porcji handlowych marihuany.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie po użyciu środków odurzających grozić mu może kara nawet 2 lat więzienia, a za posiadanie substancji zabronionych do 3 lat.

Kolejny raz czujność oraz natychmiastowa interwencja wrocławskich policjantów doprowadziły do wyeliminowania z ruchu potencjalnego sprawcy tragedii.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony