Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 tysięcy złotych mandatu za spowodowanie kolizji. 29-latek mógł wjechać w dzieci idące do szkoły

Data publikacji 23.02.2022

Nie ma taryfy ulgowej dla osób, które powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przy tym wsiadając za kierownicę pojazdów bez wymaganych do tego uprawnień. O tym właśnie przekonał się wczoraj przed południem 29-latek. Wałbrzyszanin uderzył w bariery ochronne znajdujące się przy jednej ze szkół na Starym Zdroju. Gdyby nie one, potrąciłby idące chodnikiem dzieci. Policjanci wystawili sprawcy kolizji dwa mandaty karne w łącznej kwocie 5,5 tysiąca złotych i dodatkowo sporządzili dokumentację do sądu w związku z poruszaniem się przez mężczyznę pojazdem bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11:00 w Wałbrzychu. Mężczyzna jechał jedna z głównych ulic miasta. Przed przejściem dla pieszych stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało. Gdyby jednak przebił się przez zaporę, potrąciłby idące w tym samym momencie chodnikiem dzieci. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że sam samochód był w bardzo złym stanie technicznym, a 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przy kumulacji tylu faktów nie można było mówić o pobłażliwości ze strony mundurowych. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarali kierującego mandatem karnym w kwocie 5 tysięcy złotych, a za poruszanie się pojazdem pomimo złego stanu technicznego wystawiali mandat karny w kwocie 500 złotych. Pojazd trafił na parking strzeżony.

Sporządzili również dokumentację do wniosku sądowego o ukaranie za jazdę pomimo braku uprawnień. Jeżeli 29-latek ponownie wsiądzie „za kółko” takie spotkanie z policjantami na drodze nie będzie już wykroczeniem a przestępstwem, a złamanie sądowego zakazu oznacza karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony