Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

36-latek uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnień do kierowania

Data publikacji 24.02.2022

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie w powiecie świdnickim po pościgu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierując pojazdem marki Mitsubishi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie patrolujący rejon gminy Świdnica, w jednej z miejscowości zauważyli samochód marki Mitsubishi, którego kierujący na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Wzbudziło to podejrzenia policjantów, którzy postanowili zweryfikować przyczynę takiego zachowania. Mundurowi nakazali kierującemu zatrzymanie pojazdu używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale nie skłoniło to kierowcy do zatrzymania się, wobec czego funkcjonariusze podjęli pościg.

Kierujący Mitsubishi chcąc zgubić radiowóz wjechał w polną drogę, a następnie zatrzymał auto, wybiegł z niego i zaczął uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo, bo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, badanie wykazało, że jest trzeźwy. Dalsze czynności wykazały co było powodem ucieczki mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 36-latek nie ma i nigdy nie miał nieuprawień do kierowania.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiada aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia OC.
36-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć będzie się przed sądem, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

Powrót na górę strony