Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wałbrzycha szybko zatrzymali podejrzanego o kradzież na tzw. „klamkę” i odzyskali skradzionego laptopa

Data publikacji 26.02.2022

Właścicielka jednej z posesji w dzielnicy Wałbrzycha przez roztargnienie nie zamknęła drzwi swojego domu. Wykorzystał to 42-latek, który wszedł do budynku i wykradł z niego laptopa oraz gotówkę. Poinformowani o przestępstwie wałbrzyscy policjanci po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, ustalili kto stoi za kradzieżą i zatrzymali podejrzanego. Odzyskali także sprzęt komputerowy.

O zdarzeniu funkcjonariusze zostali powiadomieni kilka dni temu. Okazało się, że mężczyzna pojawił się wewnątrz domu, gdyż jego właścicielka wychodząc z niego na chwilę, zapomniała zamknąć drzwi na zamek. Po sprawdzeniu pomieszczeń złodziej ukradł laptopa oraz 500 złotych, a następnie uciekł.

Policjanci szybko ustalili, kto stoi za sprawą przestępstwa i już następnego dnia zatrzymali 42-latka. Podejrzany przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wskazał gdzie ukrył skradzione mienie, które policjanci zabezpieczyli aby oddać pokrzywdzonej w sprawie kobiecie.

Wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem i odpowie po raz kolejny za kradzież. 42-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha grozi kara 7,5 roku pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach powrotu do przestępstwa.

Z uwagi na powyższe zdarzenie funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, abyśmy za każdym razem po wejściu lub wyjściu z mieszkania, czy też domku jednorodzonego zamykali drzwi na zamek, aby uniknąć kradzieży właśnie na tzw. „klamkę”.

Pamiętajmy również o tym, by nie zostawiać kluczy pod wycieraczką, gdyż złodzieje tylko czekają na okazję, aby dokonać przestępstwa. Załóżmy domofon przed wejściem do budynku lub domku jednorodzinnego. Zainstalujmy dobrej klasy zamki do drzwi wejściowych oraz zadbajmy o oświetlenie na swojej posesji, dookoła budynku i na korytarzu. Zapiszmy cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne wszystkich cennych urządzeń. Nie chwalmy się swoim bogactwem i nie zapraszajmy do swojego mieszkania osób, których dobrze nie znamy.

Oczywiście zwróćmy uwagę na obcych ludzi kręcących się w okolicach naszych posesji lub na klatkach schodowych. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji, zawsze sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność osób, z którymi rozmawiamy. Nie tolerujmy na klatkach schodowych, w piwnicach i na strychach gromadzenia obcych osób. Pamiętajmy również o dobrej komunikacji z sąsiadami. Współdziałajmy ze sobą. Zwracajmy uwagę na ich mieszkanie podczas nieobecności. Oczywiście nie pozostawiajmy widocznych oznak swojego dłuższego pobytu poza miejscem zamieszkania. Poprośmy sąsiadów, aby np. włączali wieczorem na jakiś czas światło, w którymś z pomieszczeń.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony