Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży pamiątkowych tablic w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 25.02.2022

Funkcjonariusze operacyjni Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 40-latka, któremu udowodnili kradzieże tablic okolicznościowych w centrum miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej, a Prokuratura Rejonowa w Legnicy wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza kradzież miała miejsce pod koniec grudnia ubiegłego roku. Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży tablicy okolicznościowej przy ul. Najświętszej Marii Panny w centrum miasta. Zuchwałość sprawcy nie miała granic, gdyż dokonywał on kolejnych kradzieży płyt upamiętniających różne wzniosłe wydarzenia, a nawet płytę umieszczoną na budynku Sądu Rejonowego w Legnicy. Łączne straty z tytułu tych czynów opiewają na kwotę blisko 44 tys. zł.

Policjanci prowadzili szeroko zakrojone działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Współpracowali ze Strażą Miejską w Legnicy i zabezpieczali nagrania z monitoringów. Opierając się na materiałach wideo oraz poczynionych ustaleniach w trakcie pracy operacyjnej, wytypowali a następnie zatrzymali 40-letniego mieszkańca Legnicy, który posiadał przy sobie ten sam łom, którym wyłamywał i zabierał tablice. W trakcie prowadzonych czynności odzyskano część skradzionych tablic, które zostały już pocięte i przygotowane do sprzedania.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. Prokuratura Rejonowa w Legnicy wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Krzysztof Oleniacz
tel. 504 798 649

Opis filmu: Film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.11 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony