Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amator szczoteczek do zębów i alkoholu w rękach policjantów

Data publikacji 25.02.2022

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe. Łupem sprawcy padły elektryczne szczoteczki do zębów, perfumy oraz alkohol. Łączne straty to blisko 7 tysięcy złotych. Sprawca okazał się osobą poszukiwaną za przestępstwa popełnione w przeszłości, więc od razu trafił do Zakładu Karnego.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie pracowali nad sprawą kradzieży sklepowych, do których doszło na terenie miasta. Jak ustalili śledczy, łupem sprawcy padły między innymi szczoteczki elektryczne do zębów, alkohol i markowe perfumy. Straty jakie spowodował złodziej pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 7 tysięcy złotych.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili podejrzanego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lubina, który dobrze był znany policjantom i często przez nich zatrzymywany za podobne przestępstwa.

Po zatrzymaniu 34-latek został przesłuchany i usłyszał już zarzuty. Tłumaczył policjantom, że skradzione przedmioty sprzedał na bieżąco przypadkowym osobom i. Z uwagi na liczne przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w przeszłości, z policyjnej celi trafił wprost za kraty więzienia, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę za swoje niechlubne czyny.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony