Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na co dzień zwalczają przestępczość w środowisku pseudokibiców, a tym razem zatrzymali młodego mężczyznę z narkotykami

Data publikacji 26.02.2022

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kryminalnymi z Oławy, dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjnemu, zatrzymali 21-latka posiadającego znaczne ilości marihuany i amfetaminy. Narkotyki zostały znalezione w mieszkaniu młodego mężczyzny wraz ze znaczną kwotą pieniędzy i akcesoriami wykorzystywanymi do ich porcjowania. Zarzut, który usłyszał zatrzymany, zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wchodzący w skład Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na co dzień zajmuje się zadaniami związanymi z ujawnianiem i przeciwdziałaniem przestępstw w środowisku pseudokibiców. W ramach pracy operacyjnej dowiadują się często o przestępczej działalności osób, będących w ich zainteresowaniu. Tak było w przypadku mieszkańca Oławy.

Kryminalni, którzy na co dzień zajmują się walką z przestępczością w środowisku pseudokibiców ustalili, że 21-letni mieszkaniec Oławy, w miejscu zamieszkania może posiadać środki odurzające.

W miniony czwartek policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu razem z oławskimi kryminalnymi potwierdzili swoje ustalenia, ujawniając w mieszkaniu mężczyzny susz roślinny i woreczki strunowe z białym proszkiem. Analiza znalezionych substancji wykazała, że były to marihuana w ilości ponad 90 porcji rynkowych oraz ponad 150 porcji amfetaminy.

Podczas czynności wykonywanych w miejscu zamieszkania 21-latka policjanci zabezpieczyli również telefony, wagę elektroniczną oraz znaczną kwotę pieniędzy.

Zatrzymany 21-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony