Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu milickiego. Jeden z nich, nietrzeźwy, kierował ciągnikiem z przyczepami

Data publikacji 28.02.2022

Miliccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi. Jeden z zatrzymanych kierował w takim stanie ciągnikiem rolniczym wraz z dwoma przyczepami, natomiast nietrzeźwy kierowca osobowego Mercedesa przekroczył dodatkowo dozwoloną prędkość. Teraz nieodpowiedzialnych kierowców czekają konsekwencje prawne ujawnionych przestępstw i wykroczeń drogowych.

Tuż po godzinie 19 w sobotę w miejscowości Piotrkosice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym wraz z dwoma przyczepami. Za kierownicą ciągnika siedział 41-letni mieszkaniec jednej z wiosek z sąsiedniego województwa. W trakcie kontroli drogowej jego zachowanie sugerowało, że mógł być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości tylko to potwierdziło - prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali kierowcy „na podwójnym gazie” prawo jazdy i uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę ciągnikiem, przekazując pojazd wraz z przyczepami osobie przez niego wskazanej. Po zakończeniu kontroli drogowej mężczyzna został zwolniony.

Tego samego dnia po godzinie 20. tym razem w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Mercedesa, który o 24 km/h przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość jazdy. Okazało się jednak, że 59-letni mieszkaniec gminy, oprócz wykroczenia drogowego, popełnił także przestępstwo, bowiem kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone na miejscu kontroli drogowej badanie wykazało w organizmie mężczyzny 1,6 promila alkoholu. Także temu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Nie mógł on również kontynuować podróży.

Sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyźni poniosą konsekwencje prawne związane z ujawnionymi przestępstwami drogowymi. Ponadto jeden z mężczyzn poniesie konsekwencje prawne popełnionego wykroczenia drogowego polegającego na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! A do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony