Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policją, bo nie miał ważnych badań technicznych pojazdu - grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 28.02.2022

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali po pościgu 25-letniego kierowcę, który nie reagował na sygnały świetle i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy do przerwania jazdy. Po sprawdzeniu okazało się, że mieszkaniec powiatu jaworskiego uciekał, bo nie miał ważnych badań technicznych pojazdu. Mężczyzna będzie odpowiadał teraz za przestępstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ze świdnickiej komendy patrolujący rejon miasta zauważyli na jednej z ulic audi. Styl jazdy kierowcy był niepewny, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy co do jego stanu trzeźwości. Policjanci postanowili niezwłocznie to sprawdzić. Mundurowi nakazali kierującemu zatrzymanie pojazdu używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale ten nie zareagował. W związku z tym funkcjonariusze podjęli za nim pościg.

Kierujący audi przejechał przez kilka ulic, a następnie widząc że nie może zgubić pościgu, zatrzymał auto, wybiegł z niego i zaczął uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo, bo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, badanie wykazało, że jest trzeźwy, kolejne badania także nie wykazały substancji psychotropowych ani środków odurzających w organizmie 25-latka.

Dalsze czynności jednak wyjaśniły co było powodem ucieczki mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 25-latek wsiadł za kierownicę pojazdu, który nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642
Powrót na górę strony