Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał pozbyć się narkotyków - wyrzucił je przez okno

Data publikacji 28.02.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę. Mężczyzna na widok policjantów próbował pozbyć się narkotyków, wyrzucając je przez okno. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Funkcjonariusze prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 24-latek najprawdopodobniej posiada w miejscu zamieszkania środki odurzające. Kiedy policjanci zapukali do jego mieszkania, mężczyzna próbował pozbyć się narkotyków wyrzucając je przez okno. Funkcjonariusz znajdujący się pod budynkiem zauważył i zabezpieczył wyrzucone środki odurzające. Okazało się, że była to marihuana i metamfetamina, z których łącznie można uzyskać ponad 400 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490
Powrót na górę strony