Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wrocławia zatrzymali parę odpowiedzialną za rozbój. Oboje trafili do aresztu

Data publikacji 28.02.2022

38-letnia wrocławianka i jej o rok młodszy towarzysz zaatakowali mieszkańca powiatu brzeskiego, kopiąc i uderzając go po całym ciele. Ukradli mu m.in. dwa telefony komórkowe, smartwatch'a, portfel z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych oraz dowodu osobistego, a także zniszczyli okulary, które miał na twarzy. Policjanci z Komisariatu Policji na Ołbinie, namierzyli i zatrzymali sprawców tego rozboju. Decyzją sądu oboje trafili już do aresztu. Grozić im może kara 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej mają na swoim koncie kolejny sukces. Po otrzymaniu informacji o rozboju, natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i namierzenie sprawców.

Zawiadomienie wpłynęło od poszkodowanego, 37-letniego mężczyzny, który został napadnięty i okradziony przez dwoje agresywnych wrocławian. Sprawcy przewrócili zgłaszającego na ziemię, doprowadzając go do stanu bezbronności. Ukradli mężczyźnie telefony komórkowe,
smartwach, portfel z pieniędzmi, kartami bankomatowymi oraz dowodem osobistym, a także kurtkę, którą miał na sobie. W trakcie tej niebezpiecznej sytuacji rozbili mu również okulary korekcyjne, które miał na twarzy.

Policjanci ustalili miejsce, w którym przebywają sprawcy tego brutalnego rozboju i zatrzymali ich. Okazali się nimi 38-letnia kobiata i 37-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze umieścili ich w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Sąd zastosował wobec obojga środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwa, których się dopuścili, zgodnie z przepisami prawa grozić im może 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp.  Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony