Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik okradł swojego szefa. Zabrał ze sobą bluzę z portfelem i sporą ilością gotówki

Data publikacji 01.03.2022

Jeden z pracowników pewnej wałbrzyskiej firmy nie miał sumienia. Wiedząc, że kierownik sklepu pozostawił bluzę z portfelem, dokumentami oraz sporą ilością gotówki bez opieki, postanowił zabrać wszystkie tez rzeczy ze sobą. Następnie pieniądze wydał, a pozostałe mienie wyrzucił do śmietnika. 42-latek został zatrzymany i stanie teraz przed sądem.

W miniony piątek pracownicy jednego z wałbrzyskich sklepów razem z kierownikiem wnosili ciężkie meble do lokalu. W pewnym momencie ten ostatni zdjął bluzę - gdyż zrobiło mu się gorąco - i odłożył ją na bok. Miał w niej jednak portfel z dokumentami oraz czterema tysiącami złotych. Kiedy wszyscy skończyli wykonywać zadanie, mężczyzna przez roztargnienie po prostu o bluzie zapomniał. Z okazji skorzystał jeden z nieuczciwych - jak się okazało - pracowników. 42-latek udając się w trasę zabrał bluzę ze sobą. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony, zgłosił sprawę policji. Od razu też wskazał, kto mógł popełnić przestępstwo.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy w toku wykonanych czynności uzyskali informację, że podejrzany wraca do miasta i zatrzymali go podczas kontroli drogowej na trasie w kierunku Wrocławia. Następnie śledczy ustalili, gdzie podejrzany pozbył się bluzy z portfelem i dokumentami. Wszystkie te rzeczy zostały znalezione w kontenerze na terenie miasta. Mężczyzna niestety gotówkę zdążył przed zatrzymaniem wydać na swoje potrzeby.

42-latek usłuyszał zarzuty w tej sprawie. Za kradzież grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony