Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna zatrzymany z narkotykami - dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie amunicji

Data publikacji 01.03.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w ilości, z których można by uzyskać ponad 100 porcji handlowych. Teraz 40-latek za czyny, których się dopuścił, odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 40-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Policjanci patrolując miasto, na jednej z ulic zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, ponieważ ten na ich widok gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest powodem jego dziwnego zachowania. W trakcie rozmowy mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Jak się później okazało, powodem były narkotyki. 40-latek posiadał bowiem przy sobie marihuanę oraz amfetaminę w ilości, z której łącznie można by uzyskać ponad 100 porcji handlowych tych substancji zabronionych. Co więcej, w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli amunicję, na którą jeleniogórzanin nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony