Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał skoczyć z 20-metrowego słupa oświetleniowego. Policjantka nie dopuściła do tragedii

Data publikacji 02.03.2022

38-letni jaworzanin wspiął się na 20-metrowy słup oświetleniowy i groził, że z niego skoczy. Do akcji wkroczyła st. asp. Magdalena Sokołowska - policyjny mediator z jaworskiej jednostki. Skutecznymi argumentami funkcjonariuszka zdołała odwlec mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa. Okazało się, że desperat był osobą poszukiwaną. Po zakończonej sukcesem interwencji 38-latek został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

Kilka dni temu, po godz. 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został powiadomiony, że w okolicach dworca PKP, na wysokim słupie oświetleniowym, stoi mężczyzna i odgraża się, że z niego skoczy. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policyjny patrol oraz mediatora z jaworskiej jednostki – st. asp. Magdalenę Sokołowską. Funkcjonariusze zastali 38-letniego mieszkańca Jawora, który wspiął się na 20-metrowy słup oświetleniowy i wykrzykiwał, że z niego zeskoczy. Policjanci zabezpieczyli teren, uniemożliwiając tym samym dostęp osobom postronnym. Na miejsce przyjechali również strażacy ze specjalnym podnośnikiem.

W związku z realnymi groźbami podjęcia próby samobójczej, gdyż desperat kilkakrotnie przechodził za barierę i huśtał masztem, do działań wkroczyła st. asp. Magdalena Sokołowska, która skutecznymi argumentami zdołała odwlec mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa. Interwencja policyjnego mediatora zakończyła się sukcesem. Mężczyzna uspokoił się i zszedł ze słupa.

Po sprawdzeniu 38-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już do więziennej celi.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony