Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezskutecznie próbował uniknąć policyjnej kontroli drogowej. W konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania odpowie za 3 przestępstwa

Data publikacji 02.03.2022

W dniu 28 lutego bieżącego roku górowski policjant ruchu drogowego podjął próbę zatrzymania do kontroli kierującego motorowerem, którego sposób jazdy wzbudził zaniepokojenie funkcjonariusza. Jednak motorowerzysta ani myślał się zatrzymać i rozpoczął ucieczkę. Jego plany zostały jednak szybko zweryfikowane, gdy po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało w toku dalszych czynności, zatrzymany 42-latek popełnił tego dnia łącznie trzy przestępstwa, w tym jedno już po zakończeniu swojej nieudolnej ucieczki.

28 lutego bieżącego roku, około godziny 6:40, w miejscowości Stara Góra policjant ruchu drogowego z górowskiej komendy postanowił zatrzymać do kontroli kierującego motorowerem, którego styl jazdy sugerował, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Jednak, gdy funkcjonariusz przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydał motorowerzyście polecenie do zatrzymania, ten przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę.

Po krótkotrwałym pościgu mundurowy zatrzymał skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego. Wówczas szybko wyszło na jaw, dlaczego próbował on uniknąć policyjnej kontroli – był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie motorowerzysty wykazało ponad dwa promile tej substancji.

W ten sposób 42-latek miał już na swoim koncie dwa przestępstwa, za które groziła mu kara do 5 lat więzienia. Najwidoczniej było to zbyt mało dla „pomysłowego” mieszkańca powiatu górowskiego, ponieważ z chwilą, gdy usłyszał od policjanta, że dopuścił się przestępstw kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, uciekinier zaproponował funkcjonariuszowi korzyść majątkową za odstąpienie od wykonywanych czynności.

W ten sposób do przestępstw, których się dopuścił wcześniej, doszło kolejne i teraz zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony