Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reagujemy natychmiast! Poszukiwania przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów zakończyły się szybkim odnalezieniem dwóch nastolatek

Data publikacji 03.03.2022

Policjanci z komendy miejskiej w Wałbrzychu oraz podległych komisariatów poszukiwali wczoraj dwóch mieszkanek miasta w wieku 13 i 15 lat, które nie informując rodzin o swoich planach, postanowiły nie wrócić do miejsca zamieszkania. Zaginięcie małoletnich najbliżsi zgłosili późnym wieczorem. Już po kilku godzinach działań obie nastolatki zostały odnalezione w Boguszowie-Gorcach. Okazało się, że udały się na noc do swojego kolegi. Były całe i zdrowe.

Każde zgłoszenie o zaginięciu policjanci traktują bardzo poważnie. Dlatego niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i tym razem podjął natychmiastową decyzję o rozpoczęciu działań poszukiwawczych. Alarm ogłoszony został dla całego stanu osobowego drugiego komisariatu. Łącznie w nocnej akcji udział wzięło 60 funkcjonariuszy. Mundurowi sprawdzili wiele miejsc, w których najczęściej pojawiały się małoletnie, ale także szpitale oraz placówki handlowe. Rysopis nastolatek otrzymali operatorzy miejskiego monitoringu, a także taksówkarze.

W toku wykonywania kolejnych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Wałbrzychu około godziny drugiej w nocy ustalili, gdzie mogą przebywać dziewczynki i udali się pod wskazany adres. Okazało się, że 13 i 15-latka nie wróciły na noc do swoich domów i odwiedziły kolegę mieszkającego w Boguszowie-Gorcach. Na szczęście obu młodym wałbrzyszankom nic się nie stało. Były całe i zdrowe. Po zakończonych poszukiwaniach zostały przez policjantów przekazane prawnym opiekunom.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony