Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci uderzają w przestępczość narkotykową

Data publikacji 03.03.2022

Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 39-letniego mężczyzny, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 1600 porcji handlowych marihuany i metamfetminy. Legniczanin usłyszał zarzut posiadania i udzielania środków odurzających. Zgodnie z kodeksem karnym to przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania legnickich funkcjonariuszy po raz kolejny przyniosły efekt w postaci uderzenia w przestępczość narkotykową. Tym razem wnikliwa praca operacyjna prowadzona była przez policjantów pionu kryminalnego zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze w zajmowanym przez 39-latka mieszkaniu na terenie powiatu legnickiego ujawnili susz roślinny i skrystalizowaną białą substancję. Dodatkowo zabezpieczono wagę elektroniczną i gotówkę. Wstępne badanie wykazało, że jest to przygotowana do wprowadzenia do obrotu marihuana i metamfetamina. W sumie zabezpieczono ponad 1600 porcji handlowych narkotyków, które nie trafią na czarny rynek.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania i udzielania środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za popełnienie którego grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, posiadanie środków odurzających jest zabronione bez względu na ich ilość.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Anna Grześków
tel. 504 798 649
Powrót na górę strony