Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posługiwał się przywłaszczoną kartą płatniczą. 42-latek usłyszał 41 zarzutów

Data publikacji 03.03.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji zbliżeniowych. Teraz podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 42-latka, który przywłaszczył kartę bankomatową należącą do mieszkanki powiatu kłodzkiego. Okazało się, że mężczyzna płacił wspomnianą kartą za artykuły zakupione w placówkach handlowych na terenie Bystrzycy Kłodzkiej. Ustalono, że dokonał on 40 nielegalnych transakcji, kupując głównie papierosy i alkoholu. Straty jakie spowodował swoim działaniem wyniosły blisko 5,5 tysiąca złotych.

Zatrzymany 42-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonej mieszkanki powiatu kłodzkiego. Mężczyzna w przeszłości był  już karany karny za inne przestępstwa.

Przypominamy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart płatniczych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Zaś osoby, które zgubiły kartę płatniczą, powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony