Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kryminalni z Jawora zabezpieczyli podrobioną odzież oraz perfumy

Data publikacji 03.03.2022

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w jednym z mieszkań na terenie miasta, znaleźli ubrania oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. W związku z tą sprawą kryminalni zatrzymali 40-letnią mieszkankę Jawora podejrzaną o sprzedaż podrobionej odzieży i perfum za pośrednictwem Internetu. Wstępne straty producentów oszacowano na kwotę ponad 27 tys. zł. Kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawą wprowadzania do obrotu podrobionej odzieży oraz perfum zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą jaworskiej komendy powiatowej.

Wczoraj, w jednym z mieszkań usytuowanych w centrum miasta, policjanci znaleźli odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 187 sztuk „podróbek”, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty.

W związku z tą sprawą kryminalni zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o sprzedaż odzieży oraz perfum z podrobionymi znakami firmowymi. Z ustaleń kryminalnych wynika, że kobieta kupowała towar na wrocławskiej giełdzie, a następnie podrobione ubrania i perfumy sprzedawała za pośrednictwem Internetu. Wstępne straty, na jakie narażeni zostali producenci, wyniosły ponad 27 tysięcy złotych. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy przedmioty będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu.

40-letnia jaworzanka już usłyszała 10 zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi. Sprawa jest rozwojowa.

Zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony