Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wtargnęli do mieszkania, zaatakowali 65-latka i połakomili się na stary telewizor i radiomagnetofon

Data publikacji 04.03.2022

Wałbrzyscy dzielnicowi wspólnie z kryminalnymi następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy pierwszego marca weszli do mieszkania 65-latka, pobili go i zabrali stary telewizor oraz radiomagnetofon. Pomimo, że wartość strat nie była duża, a pokrzywdzonemu nic poważnego się nie stało, teraz za dokonanie rozboju podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

We wtorek (01.03.2022 r.) koło godziny 15:00 dwóch mężczyzn weszło do mieszania przy ul. Andersa w Wałbrzychu zajmowanego przez znanego im 65-latka. 27 oraz 33-latek zaatakowali seniora uderzając m.in. pięściami oraz kopiąc po całym ciele, doprowadzili go do stanu bezbronności i zabrali z mieszkania telewizor i radiomagnetofon o łącznej wartości około 200 złotych. Sprawcy po dokonaniu przestępstwa ostatecznie uciekli z miejsca zdarzenia i próbowali mienie oddać w pobliskich lombardach. Nikt jednak nie chciał przyjąć urządzeń sprzed lat.

W wyniku uzyskanych informacji oraz pracy operacyjnej funkcjonariusze wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy, przy współpracy z dzielnicowymi z pierwszego komisariatu, już następnego dnia nad ranem zatrzymali sprawców rozboju i osadzili w policyjnym areszcie. Obaj w trakcie czynności procesowych złożyli wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwo podejrzani mogą trafić za kraty więzienia na 12 lat. O ich losie zdecyduje teraz sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
  • policjant zamyka drzwi radiowozu z zatrzymanym w środku
Powrót na górę strony