Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy wiesz kto może poruszać się buspasem? Kontrole we Wrocławiu - efekt to mandaty i pouczenia

Data publikacji 04.03.2022

Wystarczyło kilkadziesiąt minut pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, aby kilku kierowcom przypomnieć o obowiązujących przepisach. Dziś policjanci pełniący służbę na ulicach Starego Miasta we Wrocławiu, zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy korzystali z buspasów, choć nie wszyscy mieli do tego prawo. Mandat za tego typu wykroczenie to 100 złotych, a do indywidualnego konta sprawcy dopisywany jest jeden punkt karny.

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki nie tylko kontrolują prędkość i rozliczają sprawców kolizji, ale również stoją na straży innych przepisów z zakresu ruchu drogowego. Dziś z samego rana działali m.in. na jednej z głównych ulic Starego Miasta i zwracali szczególną uwagę na osoby, które korzystały z pasa wyznaczonego dla ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, taksówek czy policji.

Wystarczyło kilkanaście minut, aby zatrzymać do kontroli kilku kierowców, którzy poruszając się tą ruchliwą drogą, popełniali wykroczenie. Tłumaczenia były różne. Funkcjonariusze podchodzili indywidualnie do każdej osoby i stosowali zarówno pouczenia, jak i mandaty karne.
Za tego typu wykroczenie, zgodnie z taryfikatorem, funkcjonariusze nakładali grzywnę w wysokości 100 złotych. Do indywidualnego konta sprawcy dopisywany jest również jeden punkt karny.

Policjanci przypominają, że buspasy są rozwiązaniem mającym na celu ułatwienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej, którymi codziennie podróżują tysiące wrocławian. Mają też za zadanie usprawnić przejazd pojazdom uprzywilejowanym takim jak policja, pogotowie ratunkowe czy straż pożarna, a także ułatwić podróżowanie taksówką.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Paweł Noga
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony