Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników 46 Biegu Piastów

Data publikacji 04.03.2022

Od dzisiaj do niedzieli (4 marca – 6 marca) na Polanie Jakuszyckiej odbywają się imprezy biegowe w ramach 46 Biegu Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. Jest to największa impreza sportowa organizowana na terenie Polski i weźmie w niej udział kilkanaście tysięcy osób z całego świata. Jeleniogórscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników oraz bezpieczeństwem na drodze.

Już dziś (04.03.2022 r.) jeleniogórscy policjanci realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas imprezy sportowej jaką jest 46 Biegu Piastów organizowany w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinka od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe.

Prosimy, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie przebywać, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. Nie należy pozostawiać pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli.

Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania.

Ponadto warto pamiętać, że turyści, którzy w tym czasie odwiedzą ten region nie powinni pozostawiać sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych, a najlepiej zabierać je ze sobą do hotelu czy pensjonatu. Tak pozostawiony sprzęt może stać się łatwym łupem dla złodziei.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony