Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczenia prędkości w trenie zabudowanym powyżej 50km/h - zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty

Data publikacji 07.03.2022

Z nowym rokiem w życie weszły nowe przepisy, które informują o wzroście kwot mandatów karnych za poszczególne wykroczenia drogowe. Mimo licznych apeli do kierujących o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach, dalej dochodzi do łamania obowiązujących przepisów. W ostatnim czasie policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali do kontroli dwie osoby, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, dlatego straciły prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymały wysokie mandaty. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni.

Kilka dni temu funkcjonariusze z oleśnickiej drogówki zatrzymali do kontroli golfa, którym poruszał się 40-latek. Kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107km/h. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdem na 3 miesiące. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się również 25-letnia kierująca, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 111 km/h. Kobieta również straciła swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz została ukarana mandatem w kwocie 2000 zł.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym kierującemu zostają zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz może zostać ukarany mandatem w wysokości od 1000 zł do nawet 2500 zł.

Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości, dlatego zwracamy się z apelem do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Przekraczając dozwoloną prędkość stwarzamy realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oleśnicy
asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781
Powrót na górę strony