Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedził radiowóz na przejściu dla pieszych

Data publikacji 07.03.2022

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego w ubiegłym tygodniu prowadzili działania pn. „NURD”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety podczas działań funkcjonariusze spotkali się z wieloma przykładami braku wyobraźni kierujących i ich lekceważącego podejścia do obowiązujących przepisów oraz bezpieczeństwa na drodze. Jednym z takich skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań było wyprzedzanie w obrębie przejścia dla pieszych zarejestrowane przez mundurowych w Lubinie. Zachowanie bulwersujące tym bardziej, że wyprzedzanym pojazdem w miejscu, gdzie jest to zabronione, był… policyjny radiowóz.

O tym, że warto przestrzegać przepisów drogowych i jechać zgodnie z obowiązującymi limitami prędkości, przekonał się podczas ubiegłotygodniowej policyjnej akcji 30-letni kierowca osobowego renault, który jechał przez miasto, mając na liczniku ponad 100 km/h. Dodatkowo, tak rozpędzony przejechał przez przejście dla pieszych, na którym często dochodzi do wypadków. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Na jego konto wpłynęło również 10 punków karnych, a funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Niezależnie od okoliczności prowadząc samochód, powinniśmy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w obrębie przejść dla pieszych. Przekonał się o tym dobitnie 33-letni kierowca skody, który na przejściu dla pieszych wyprzedził… nieoznakowany radiowóz. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, otrzymał również 10 punktów karnych.

Poza wykroczeniami wymienionymi wyżej, w trakcie działań mundurowi ujawnili  kilkadziesiąt innych zachowań niezgodnych z obowiązującymi przepisami. Było to między innymi nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przy skręcie w drogę poprzeczną, wyprzedzanie i omijanie pojazdów przed „pasami”, a także przekraczanie limitów prędkości. 

Osoby mające za nic bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego muszą liczyć się z tym, że będą eliminowane z ruchu i poniosą surowe konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań.  

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony