Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Była kompletnie pijana, a po kolejną porcję alkoholu postanowiła pojechać samochodem

Data publikacji 07.03.2022

Dolnośląscy policjanci codziennie sprawdzają stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie, dzięki jednej z takich kontroli trzeźwości, wyeliminowali z ruchu kierującą, która prowadziła swój pojazd w stanie upojenia alkoholowego. 49-latka miała blisko 2,5 promila tej substancji w organizmie. Kobieta przekazała mundurowym, że wsiadła za kierownicę auta, by przejechać kilkaset metrów po kolejną butelkę wódki. Mundurowi kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

Mieroszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 49-latkę, która na jednej z ulic Mieroszowa kierowała samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kobiety. Kierującej mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Tłumaczyło się ona funkcjonariuszom, że wsiadła za kierownicę auta, by przejechać kilkaset metrów po kolejną butelkę wódki.

Na kanwie tej sytuacji warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby nie zostać niemile zaskoczonym podczas kontroli drogowej. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony