Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworskie policjantki wzięły udział w III edycji „Kobieta za kółkiem”

Data publikacji 08.03.2022

W niedzielę 6 marca br. na terenie zakładu Agroma w Jaworze odbyła się III edycja zawodów motoryzacyjnych pn. „Kobieta za kółkiem” dedykowana paniom z okazji ich święta. Organizatorem było Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji oraz Gmina Jawor. W tym roku również i jaworskie policjantki stanęły w szranki w konkurencji Mini KJS.

Jazda z dużą prędkością, ryk silników i zapach benzyny to stereotypowo mówiąc – zwyczajnie męski świat. Jednak w minioną niedzielę kobiety z całego powiatu jaworskiego, w tym i tamtejsze policjantki, w mistrzowskim stylu obaliły ten stereotyp. Zdeterminowane i zawzięte, a przy tym urocze i pełne kobiecej klasy, rywalizowały ze sobą w zawodach motoryzacyjnych.

O godz. 10:00 na terenie zakładu Agroma rozpoczęła się III edycja „Kobiety za kółkiem”. Kilkadziesiąt pań rywalizowało w trzech konkurencjach: Mini KJS, Talerz Stewarta oraz konkurencji technicznej polegającej na zmianie koła. Pomysłodawcą zawodów i ich organizatorem było Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji oraz Gmina Jawor.

W tym roku dwie tamtejsze policjantki wzięły udział w jednej z konkurencji. St. post. Karolina Talar - na co dzień funkcjonariuszka Referatu Ruchu Drogowego oraz dzielnicowa – st. post. Iwona Olejniczak stanęły w szranki w konkurencji Mini KJS. Pod okiem instruktora każda z funkcjonariuszek, tak jak ich pozostałe konkurentki, miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w jeździe oznakowanym radiowozem na slalomie między pachołkami. Wrażeń nie brakowało. Obie policjantki przejechały tor wzorowo.

Wszystkim uczestniczkom zawodów „Kobiety za kółkiem” serdecznie gratulujemy, a z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet życzymy bezpiecznych powrotów do domu z każdej samochodowej wyprawy!

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Film źródło wideo: Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Opis filmu: na filmie radiowóz przejeżdża tor przeszkód przygotowany na zawody dla pań

Pobierz plik źródło wideo: Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji (format mp4 - rozmiar 4.52 MB)

Pliki do pobrania

  • 29.83 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony