Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kwiaty od policjantów podczas kontroli drogowej

Data publikacji 08.03.2022

Z okazji Dnia Kobiet policjanci z oławskiego ruchu drogowego przeprowadzili niecodzienną akcję. Panie zatrzymane do kontroli drogowej, otrzymywały życzenia oraz kwiaty. W ten nietypowy sposób mundurowi postanowili wyróżnić kobiety w tym szczególnym dniu i zadbać o bezpieczeństwo podczas ich święta.

W dniu Święta Kobiet funkcjonariusze z oławskiej drogówki od rana nagradzali Panie za wzorowe stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, wręczając kwiaty i przekazując słowa uznania za bezpieczną jazdę. Panie, które popełniły drobne wykroczenia mogły w dniu swojego święta liczyć na wyrozumiałość mundurowych. W każdym jednak przypadku funkcjonariusze przypominali jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, zwracając uwagę na to, że każde nawet najdrobniejsze przewinienie na drodze może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Podczas przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracali uwagę między innymi na stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Panie były mile zaskoczone i zadowolone z niespodzianki.

W tym wyjątkowym dniu policjanci nie zapomnieli również o kobietach z Ukrainy, przebywających w ośrodku w Chwałowicach. Kwiaty i wizyta policjantów były dla nich radością i zaskoczeniem.

Tego typu akcje prewencyjno-profilaktyczne są okazją do zwrócenia uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym, a dzisiejsze miłe spotkanie z policjantami ruchu drogowego na pewno utkwi Paniom w pamięci.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony