Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazł laptopa i kartę płatniczą, jednak nie miał zamiaru zwrócić ich właścicielom

Data publikacji 09.03.2022

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie laptopa oraz karty płatniczej, której następnie użył 15 razy, włamując się na konto bankowe pokrzywdzonej. Dodatkowo 21-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, które funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu.

Bolesławieccy kryminalni na podstawie zebranych informacji i zabezpieczonych nagrań z monitoringów zidentyfikowali osobę podejrzaną o przywłaszczenie plecaka z laptopem oraz włamanie na konto bankowe przy użyciu znalezionej karty.

Policjanci ustalili, że pod koniec stycznia 2022 roku 21-letni mieszkaniec Bolesławca znalazł kartę płatniczą, którą następnie w ciągu dwóch dni użył 15 razy. W 14 przypadkach mężczyzna włamał się na konto bankowe właścicielki karty, płacąc zbliżeniowo za swoje zakupy. Kiedy kolejny raz chciał użyć nieswojej karty okazało się, że nie ma już takiej możliwości ponieważ została ona zablokowana.

Natomiast w połowie lutego bieżącego roku, w jednym z bolesławieckich sklepów, młody mężczyzna znowu znalazł cudzą własność. Tym razem był to plecak z laptopem o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Sprawca szybko spieniężył komputer, zastawiając go w lombardzie.

Mundurowi zatrzymali 21-latka, a także odzyskali laptop i plecak. Dodatkowo podczas sprawdzania miejsca zamieszkania mężczyzny mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany.

Zatrzymany odpowie teraz przed sądem za swoje zachowanie, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony