Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował wręczyć policjantowi łapówkę – został zatrzymany wraz z pasażerką, którą była… papuga

Data publikacji 09.03.2022

Policjant ruchu drogowego z lubańskiej komendy powiatowej zatrzymał 42-letniego kierującego, który chciał mu wręczyć łapówkę. Kierowca, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe, usiłował dać funkcjonariuszowi 200 euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna podróżował wraz z.. papugą, która razem z właścicielem została przewieziona do jednostki Policji. Za tego typu przestępstwo zatrzymanemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 30 w Lubaniu. W zamian za odstąpienie od wystawienia mandatu za wykroczenie drogowe, kierujący mercedesem usiłował wręczyć funkcjonariuszowi lubańskiej komendy powiatowej korzyść majątkową w kwocie 200 euro.

Mężczyzna wcześniej przekroczył dopuszczalny limit prędkości o 43 km/h. W miejscy, gdzie można przemieszczać się maksymalnie 50 km/h, on pędził 93km/h. Po wskazaniu kierującemu powodu zatrzymania, poinformowano go, że za wykroczenie, którego się dopuścił, nałożony zostanie na niego mandat karny w kwocie 1000 zł i otrzyma on również 8 punktów karnych. Wtedy 42-latek próbował bezskutecznie przekupić policjanta. W konsekwencji podjętej próby wręczenia łapówki, kierowca mercedesa został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Wraz z nim do lubańskiej komendy została przewieziona „ pasażerka pojazdu”, którą była papuga.

W Prokuraturze Rejonowej w Lubaniu 42-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Na poczet grożącej mu kary dokonano zabezpieczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony