Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Senior Online” kolejny raz przyciąga uwagę wielu mieszkańców Dolnego Śląska

Data publikacji 09.03.2022

Policjanci z komend powiatowych i miejskich wspólnie z pracownikami różnych instytucji łączyli się zdalnie 7 marca br. z osobami starszymi mieszkającymi na terenie Dolnego Śląska. Tym razem „Senior Online” przyciągnął uwagę blisko 1,5 tys. osób. Przypomnijmy, że „Senior Online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie adresowany do tak dużej grupy. Kolejne takie spotkanie odbędzie się już za miesiąc. Do zobaczenia 4 kwietnia.

W poniedziałek (7 marca br.) w godzinach 9.00 - 9.30 w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbyło się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków oraz pracowników różnych instytucji z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne były i są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend. Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w tym wydarzeniu - nic straconego! Możesz zobaczyć retransmisję spotkania wchodząc w serwisie YouTube na odpowiedni profil jednostki Policji na Dolnym Śląsku.

Na zaproszenie do udziału w szkoleniu odpowiedziało blisko 1,5 tys. osób starszych. Ta liczba pokazuje, że kwestia bezpieczeństwa ale też i forma przekazu treści edukacyjnych z nim związanych cieszy się dużą popularnością wśród dolnośląskich seniorów. Liczymy na to, że wiedza zdobyta przez nich w trakcie spotkań, przekazywana będzie dalej w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych znajomych i rodziny.

Celem szkoleń w ramach koncepcji „Senior Online” jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami różnych przestępstw. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują różne informacje dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na pytania odpowiadają policjanci a także pracownicy różnych instytucji zaproszonych do współpracy.

Serdecznie zapraszamy do brania czynnego udziału w kolejnych szkoleniach - najbliższe odbędzie się za miesiąc. Do zobaczenia 4 kwietnia 2022 roku o godz. 9.00.

podkom. Wojciech Jabłoński
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.62 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.76 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony