Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek z udziałem 6 osób. Jechał pod wpływem narkotyków i bez uprawnień

Dziś rano na terenie powiatu ząbkowickiego doszło niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Rannych zostało kilka osób, ale na szczęście nikt nie odniósł obrażeń zagrażających bezpośrednio życiu. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą wypadku był jadący osobowym fiatem 31-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy przemieszczającemu się dostawczym renaultem. Chwilę później okazało się, że mężczyzna ten przewoził autem 4 osoby, nie mając w ogóle prawa jazdy, a dodatkowo znajdował się pod wpływem środków odurzających. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie bezpośrednio przed sądem.

Do wypadku doszło 9 marca br. tuż przed godziną 7:00, na drodze pomiędzy miejscowościami Ciepłowody i Targowica w powiecie ząbkowickim.

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z ruchu drogowego i niemal od razu ustalili, jak doszło do tej niebezpiecznej sytuacji na drodze. Okazało się, że 31-latek kierujący Fiatem Punto, jadąc drogą od strony Henrykowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie siedzącemu z kierownicą Renaulta Trafica. 33-latkowi jadącemu autem dostawczym nic się nie stało, ale osoby przewożone przez mieszkańca powiatu ząbkowickiego odniosły obrażenia.

Mundurowi szybko ustalili, że sprawca wypadku nie posiada uprawnień do kierowania. Za parę chwil na jaw wyszedł też fakt, że jechał pod wpływem środków odurzających. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało obecność marihuany i amfetaminy w jego organizmie.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie bezpośrednio przed sądem.

Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, sprawcy grozić może kara do 2 lat więzienia, a jeżeli dojdzie do wypadku i jego uczestnicy doznają ciężkich obrażeń ciała, kara może wzrosnąć nawet do lat 8. Nie jednak zagrożenie karne jest w tej sytuacji najistotniejsze, tylko fakt, że mogło dojść do tragicznego i nieodwracalnego w skutkach zdarzenia.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP Ząbkowice Śląskie
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826


 

Powrót na górę strony