Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaoferował pomoc, a okazał się bezwzględnym przestępcą. Zgwałcił bezbronną 19-letnią obywatelkę Ukrainy, którą przyjął pod swój dach

Data publikacji 10.03.2022

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej wojną Ukrainy. Odpowie teraz przed sądem za popełnione czyny, a grozić mu może nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policja za pośrednictwem prokuratury będzie wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie. Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania!

Wczoraj we Wrocławiu, po wzmożonych i intensywnych działaniach policjantów, został zatrzymany 49-latek podejrzewany o dokonanie zgwałcenia 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Wcześniej poznał dziewczynę oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa. Grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policja z pośrednictwem prokuratury będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Nie ma przyzwolenia na takiego typu zachowania. Tym bardziej na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kobieta ta była w trudnej sytuacji życiowej – uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie. Niestety wszystko to okazało się perfidną manipulacją ze strony 49-latka.

Dzięki wzmożonej i intensywnej pracy policjantów z Wrocławia zatrzymano tego brutalnego przestępcę już w niespełna 1,5 godziny od przyjęcia zawiadomienia od pokrzywdzonej. Odpowie on teraz karnie za czyn, jakiego się dopuścił. Z pełną stanowczością i surowością reagujemy na takiego typu sytuacje. Nie ma i nie będzie pobłażania dla przestępców, którzy wykorzystują ludzkie nieszczęście.

Wszelkie informacje dla obywateli Ukrainy, gdzie szukać pomocy znajdują się pod linkiem w języku polskim, pod linkiem w języku ukraińskim i rosyjskim.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
 
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu 

  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym

Film 2022_03_10_UKRAINA_Gw.mp4

Opis filmu: doprowadzenie zatrzymanego podejrzanego o zgwałcenie do KWP we Wrocławiu Wydział Kryminalny

Pobierz plik 2022_03_10_UKRAINA_Gw.mp4 (format mp4 - rozmiar 48.07 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.65 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony