Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży auta zatrzymany w Jeleniej Górze

Data publikacji 11.03.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież pojazdu. Właściciel poniesione straty oszacował na kilka tysięcy złotych. Skradziony pojazd mężczyzna ukrył w nieczynnym warsztacie samochodowym, gdzie odnaleźli go policjanci. Teraz 42-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z pierwszego komisariatu w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież pojazdu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w styczniu br. z jednego z parkingów osiedlowych w Jeleniej Górze ukradł samochód marki VW. Jego wartość właściciel oszacował na kilka tysięcy złotych.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności, na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 42-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Okazało się, że mężczyzna skradziony pojazd ukrył w nieczynnym warsztacie samochodowym swojego znajomego, gdzie odnaleźli go policjanci. Auto wróciło do właściciela.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony