Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli ponad 170 etui na telefony o łącznej wartości ponad 11 tys. zł. Policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali część skradzionego mienia

Data publikacji 15.03.2022

Realizując informacje własne, wałbrzyscy policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali dwóch młodych mężczyzny, którzy w jednej z placówek handlowych mieszczących się w Wałbrzychu dokonali kradzieży sklepowej. Wartość strat spowodowanych przez amatorów cudzej własności oszacowana została na kwotę ponad 11 tys. złotych. Co więcej, funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc, dzięki intensywnym działaniom operacyjnym, odzyskali znaczną część utraconego w wyniku przestępstwa mienia.

Do zdarzenia doszło w galerii handlowej przy ulicy 1 Maja w Wałbrzychu. Dwaj nieznani wówczas młodzi mężczyźni przeskoczyli przez tzw. wysepkę usytuowaną na pasażu i wykradli z niej skrzynkę, w której było 173 etui na telefony, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. Straty wycenione zostały na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych.

Poinformowani o przestępstwie funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, w wyniku wykonanej intensywnej pracy operacyjnej, ustalili kto jest odpowiedzialny za tę kradzież. Ostatecznie mundurowi zatrzymali 20 i 21-latka. Przy młodszym z mężczyzn mundurowi zabezpieczyli także narkotyki w postaci marihuany.

Obaj podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wyjaśnienia. Teraz za kratami więzienia mogą spędzić nawet 5 lat. W toku prowadzonych działań funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc odnaleźli i zabezpieczyli część skradzionego mienia.

Łącznie odzyskanych zostało 51 etui o wartości ponad 3 tysięcy złotych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony