Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju zatrzymany przez wrocławskich policjantów w Białymstoku

Data publikacji 15.03.2022

Szeroko zakrojone czynności operacyjne oraz intensywna praca funkcjonariuszy z Referatu dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki doprowadziły do zatrzymania przez nich na terenie Białegostoku sprawcy rozboju. 35-latek napadł i okradł 49-letnią mieszkankę stolicy Dolnego Śląska. Sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie wobec zatrzymanego mężczyzny.

Policjanci z pionu kryminalnego komisariatu na wrocławskich Krzykach prowadzili intensywne działania, które zaowocowały zatrzymaniem sprawcy rozboju na 49-letniej wrocławiance.

Czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy aż do stolicy Podlasia. 35-letni mieszkańca powiatu wrocławskiego został zatrzymany w Białymstoku, skąd trafił do wrocławskiego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyzna dopuścił się rozboju na 49-latce. Popchnął ją i przewrócił na ziemię, po czym wyrwał torebkę z zawartością kart płatniczych oraz gotówki, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie, a sąd we Wrocławiu zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Za rozbój zgodnie z art. 280 § 1 Kodeksu karnego aresztowanemu grozić może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony