Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z powiatu wałbrzyskiego odwiedził dwie świetlice środowiskowe, gdzie rozmawiał z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie

Data publikacji 16.03.2022

Dzielnicowy z Boguszowa-Gorc w powiecie wałbrzyskim odwiedził dzieci z miejscowych świetlic środowiskowych. Podczas spotkania uczestnicy zapoznawali się z zasadami bezpiecznego zachowania podczas pobytu w domu, w szkole i na ulicy. W ramach szkolenia mogli wcielić się w uczestników ruchu drogowego i przy wykorzystaniu różnych planszy i znaków drogowych mogli zaprezentować zdobytą wiedzę w praktyce.

Jeden z dzielnicowych z Boguszowa-Gorc w ramach prowadzanych działań profilaktycznych odwiedził dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych w tej samej miejscowości.

Podczas spotkania funkcjonariusz zapoznał dzieci w różnym wieku z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez ulicę. Aby jeszcze lepiej zapamiętać dobytą wiedzę chętne osoby mogły wcielić się w uczestników ruchu drogowego i samodzielnie pokonać przejście dla pieszych na specjalnie przygotowanej macie z wykorzystaniem znaków drogowych.

Dzielnicowy wytłumaczył najmłodszym mieszkańcom Boguszowa-Gorc, dlaczego tak ważne jest podróżowanie samochodem w specjalnym foteliku oraz jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Dzieci poznały zasady zachowania podczas spotkania obcej osoby, która chciałaby nawiązać z dzieckiem kontakt. Mundurowy poruszył również temat bezpiecznego jeżdżenia na rowerze. Zachęcał także najmłodszych do używania elementów odblaskowych.

Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a tym samym wykazały się szeroką wiedzą na tematy, o których mówił policjant. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • policjant tłumaczy dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze, dzieci przechodzą przez matę
  • policjant tłumaczy dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze, dzieci przechodzą przez matę
  • policjant tłumaczy dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze, dzieci przechodzą przez matę
Powrót na górę strony