Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną biżuterię i zatrzymali sprawców przestępstwa

Data publikacji 17.03.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o kradzież biżuterii. Ich łupem 35 sztuk srebrnych pierścionków znajdujące się w jednym ze sklepów. Za popełnione przestępstwo podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego i Zespołu Prewencji Komisariatu w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 40-letniego mężczyznę i 41-letnią kobietę mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o kradzież biżuterii.

Policjanci potwierdzili, że mężczyzna oraz kobieta działając wspólnie i w porozumieniu 30.01. br. dopuścili się kradzieży 35 sztuk srebrnych pierścionków z jednego z jeleniogórskich sklepów z biżuterią. Poniesione straty oszacowano na około 4.000 zł.

Funkcjonariusze ustalili podejrzewanych o te czyny na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu. W wyniku sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych oraz lombardu gdzie pozostawiono biżuterię, odzyskano utracone mienie.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Para za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
mł. asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490
Powrót na górę strony