Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemal 2 promile to za mało. Jadąc po większą ilość alkoholu rozbiła swój skuter

Data publikacji 17.03.2022

Nietrzeźwa mieszkanka powiatu wrocławskiego swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem prawie doprowadziła do tragedii, rozbijając swój motorower na jednej z głównych ulic w wiosce niedaleko Sobótki. Miała blisko 2 promile w organizmie, a pomimo to wybrała się do pobliskiego sklepu po więcej alkoholu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnej kierującej zdecyduje sąd, grozić jej może do 2 lat więzienia.

Wykonywanie czynności w miejscach kolizji i wypadków drogowych to chleb powszedni dla policjantów z wrocławskiej drogówki. Niestety pijani sprawcy zdarzeń drogowych nie należą do rzadkości na polskich drogach. Tym razem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zostali skierowani na zdarzenie drogowe w jednej z miejscowości w gminie Sobótka.

Po przybyciu mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia. Z relacji kierującej skuterem dowiedzieli się, że jechała ze sklepu do domu i w trakcie podróży najechała na krawężnik, po czym straciła panowanie nad kierowanym motorowerem.

Przyczyną takiego zachowania był stan w jakim kobieta prowadziła jednoślad. Funkcjonariusze przebadali 37-latkę alkomatem, który wskazał blisko 2 promile alkoholu w jej organizmie.

Kobieta, która w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała, nie wróciła do domu, gdyż z miejsca zdarzenia została przewieziona przez ratowników medycznych do jednego z wrocławskich szpitali.

Zgodnie z treścią art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnej kierującej zdecyduje sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony