Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci w ostatniej chwili pomogli kobiecie, która podjęła desperacki krok

Data publikacji 17.03.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle otrzymali informację o kobiecie, która chciała odebrać sobie życie. Ze zgłoszenia wynikało, że 52-letnia wrocławianka przebywa sama w swoim mieszkaniu, dlatego policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do jednego z pomieszczeń zauważyli nieprzytomną kobietę ze sznurem zaciśniętym dookoła szyi. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu pomogli pokrzywdzonej, która po chwili się ocknęła. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc medyczna.

Policjanci z komisariatu przy ul. Rydygiera otrzymali informację o kobiecie, która chce popełnić samobójstwo. W zgłoszeniu było wskazane, że kobieta przebywa sama w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na jednym z wrocławskich osiedli. Mundurowi wybiegli z radiowozu i pobiegli pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania zobaczyli nieprzytomną kobietę z zaciśniętą pętlą dookoła szyi. Widząc to natychmiast udzielili 52-latce pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki której odzyskała ona oddech oraz przytomność. Kobieta była osłabiona, a jednocześnie wdzięczna funkcjonariuszom, którzy przybyli jej z pomocą.

Wezwani na miejsce medycy przewieźli poszkodowaną do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc medyczna.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na nie dopuszczenie do tragedii i uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy - jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ten ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817
Powrót na górę strony