Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden jechał samochodem pod wpływem marihuany, drugi kierował po alkoholu, mając blisko 3 promile

Data publikacji 21.03.2022

Policjanci na co dzień kontrolują stan trzeźwości kierujących oraz weryfikują, czy nie wsiadają oni za kierownicę pod wpływem narkotyków. Wałbrzyscy funkcjonariusze w jeden wieczór wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierujących, którzy pod żadnym pozorem nie powinni prowadzić pojazdów. Pierwszy znajdował się pod wpływem marihuany, drugi poruszał się autem kompletnie pijany - miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Przed godziną 21:30 wałbrzyscy policjanci prewencji drugiego komisariatu widząc nietypowe zachowanie kierującego poruszającego się ul. Świdnicką w Wałbrzychu, postanowili skontrolować, czy nie znajduje się on pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Mężczyzna był trzeźwy, ale sam przyznał, że wcześniej zażywał środki odurzające, a dokładnie marihuanę. Dlatego też mundurowi zlecili w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia tego faktu. Podczas legitymowania funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Natomiast po godzinie 23:00 mundurowi z „jedynki” byli świadkami niecodziennej sytuacji. Zauważyli dwóch mężczyzn pchających samochód, przy czym jeden z nich przy otwartych drzwiach kierował pojazdem. Okazało się, że w aucie zabrakło paliwa. To co jednak najbardziej zaskoczyło policjantów, to fakt, iż obaj - w tym kierujący samochodem osobowym - byli kompletnie pijani. Sprawca przestępstwa drogowego miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu! W trakcie kontroli funkcjonariusze odebrali 31-latkowi prawo jazdy, a pojazd trafił na lawecie na parking strzeżony.

Na tych przykładach warto po raz kolejny przypomnieć o surowych konsekwencjach, jakie czekają kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź narkotyków. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem substancji działających podobnie grożą wysokie kary. Poza tą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony