Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy w obszarze zabudowanym pędził 170 km/h, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mur rozbijając samochód

Data publikacji 21.03.2022

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podjęli pościg za kierującym pojazdem marki Audi. Mężczyzna pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Łamiąc przepisy ruchu drogowego stwarzał zagrożenie dla innych uczestników drogi. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mur. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W wyniku poniesionych obrażeń, trafił do szpitala. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Sprawca jest już znany zgorzeleckim policjantom.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie miasta zauważyli kierującego pojazdem marki Audi, który porusza się z nadmierną prędkością. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że kierujący w obszarze zabudowanym pędzi 103 km/h. W związku z tym, że stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. W pewnym momencie na liczniku miał aż 170 km/h, o 120 więcej niż pozwalały przepisy. Kierujący wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu, na łuku stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy murek.

Gdy nadjechali policjanci, mężczyzna samodzielnie wyszedł z pojazdu. Na miejsce został jednak wezwany Zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Pożarna. Kierujący trafił do szpitala.

Okazał się nim znany funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna kilkanaście dni wcześniej łamiąc przepisy stworzył zagrożenie w ruchu drogowym dla pieszych, gdzie kierując pojazdem uderzył w latarnię, która spadła obok
kobiety z dziećmi. Po badaniach okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu surowa kara.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.87 MB)

Powrót na górę strony