Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Data publikacji 23.03.2022

Jeleniogórski policjant w czasie wolnym od służby zauważył, a następnie zatrzymał mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i ukrywał się od kilku miesięcy przed wymiarem sprawiedliwości. 29-latek miał do odsiadki karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia za rozbój, którego dopuścił się na osobie starszej.

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymał 29-latka, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój na osobie starszej.

Policjant w czasie wolnym od służby, gdy przebywał w jednym z jeleniogórskich sklepów, rozpoznał mężczyznę, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Z wiedzy posiadanej przez mundurowego wynikało, ze poszukiwany jest osobą agresywną i mogącą próbować ucieczki. Z tego względu funkcjonariusz dokonali zatrzymania 29-latka wspólnie z innym patrolem, który został wezwany na miejsce przez dyżurnego jeleniogórskiej komendy miejskiej. Zatrzymany był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy za rozbój z niebezpiecznym narzędziem.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie zostanie przekazany do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
mł. asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony